15 11 2015

2015-2016 sezonu umre kayıtları başladı

UMREKAYIT.jpg

Umre ziyareti yapmak isteyen ilçe vatandaşlarına kayıtların 11 Kasımdan beri yapılmaya başlandığını hatırlatıp ve yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verildi. Yurt genelinde 11 Kasım tarihinde başlayan 2015-2016 yılı umre kayıtlarına ilişkin Umre ziyareti yapmak isteyen ilçe vatandaşlarına bir takım bilgiler verildi." Umre tipi ve ücretleri: 2015-2016 yılı Umre organizasyonu, Otel Tip 7, 10 ve 14 günlük, Normal Tip 14 günlük, Ekonomik Tip 14 ve 24 günlük ayrıca Normal Tip 20 Günlük olmak üzere planlanmıştır. Ramazan ayına kadar planlanan umre turlarının fiyatları kişi başı ücreti 1.100 USD – 1.980 USD arasındadır."

İNTERNET ORTAMINDA DA KAYITLAR YAPILIYOR

Umre ücretlerinin tahsilat edileceği yerler hakkında açıklama yapan İlçe Müftüsü;” T. Vakıflar Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, T. Halk Bankası, Akbank A.Ş, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş ve Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş'lerinden birinde Türkiye Diyanet Vakfı Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğünce açılmış olan Umre Kurumsal Tahsilat Hesabına peşin olarak yatırılacaktır.” dedi.

İNTERNETTEN KAYIT YAPTIRAMAYANLAR MÜFTÜLÜĞE MÜRACAAT EDECEK

Elektronik ortamda kayıt işlemlerini yaptıramayanlar için de  “Bilgisayar ortamından kayıt yaptıramayanlar şahsen istenen belgelerle Müftülüğümüze uğramaları gerekmektedir. Ramazan ayına özel turların fiyatları Diyanet İşleri Başkanlığınca ayrıca duyurulacaktır. Umre kayıtlarınıza yardımcı olmak ve detaylı bilgi alabilmek için Müftülüğümüze bekliyoruz. Rabbim imkanı olmayanlara da umre yapmayı nasip eylesin. ” sözlerini kaydetti.

0
0
0
Yorum Yaz